Policjanci i WOT wspólnie na ulicach Jaworzna - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policjanci i WOT wspólnie na ulicach Jaworzna

Data publikacji 03.04.2020

Jaworzniccy policjanci i żołnierze WOT sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Większa ilość funkcjonariuszy to możliwość skontrolowania większej ilości miejsc, w których nieodpowiedzialne osoby mogą się gromadzić. W takich przypadkach mundurowi stanowczo egzekwują stosowanie się do obwiązujących przepisów.

Jaworzniccy policjanci każdego dnia kontrolują w miejscach zamieszkania osoby poddane kwarantannie. Na ulicach, patrole sprawdzają przestrzeganie obowiązujących od niedawna zasad. Dotyczy to przemieszczania się, korzystania z transportu, robienia zakupów i kilku innych sfer życia. W naszych czynnościach pomagają nam żołnierze z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Pamiętajmy, że to nie jest czas na rekreację w parkach i spotkania towarzyskie. To czas, kiedy powinniśmy zadbać o zdrowie i życie!

Niestety w ciągu ostatniej doby policjanci spotkali się podczas służby z lekceważeniem tych zasad. Grupka mężczyzn pod sklepem, którzy organizują sobie spotkanie towarzyskie z alkoholem w tle. Dwaj mężczyźni, którzy w parku urządzają sobie spotkanie, a jeden z nich jest nieletni. Luźne rozmowy w kolejce przed sklepem, bez przestrzegania jakichkolwiek zasad. Te i inne przykłady świadczą niestety o lekceważeniu zagrożenia. Policja zdecydowanie reaguje na takie zachowania, dlatego też te interwencje kończą się najczęściej na karaniu. Wysokie mandaty, finansowe kary wynoszące nawet 30 000 złotych.


Za nieprzestrzeganie kwarantanny policja może skierować wniosek o ukaranie do sądu, który może wymierzyć karę grzywny. Zgodnie z nowelizacją przepisów policja może także powiadomić sanepid, który może nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5000 do 30 000 złotych!

  • policjanci i wot podczas odprawy
  • wspólny partol policjant i żołnierz
  • wspólny partol policjant i żołnierz