Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Priorytety Dzielnicowych
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Policjant, który mi pomógł
StopSeksTurystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Stop rasizmowi
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Pokrzywdzeni przestępstwem

Ruch drogowy

 1. "Truck i Bus" - policyjne kontrole na drogach Jaworzna

  Dzisiaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze jaworznickiej drogówki realizują zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „ Truck i Bus”. Zintensyfikowane czynności kontrolnych ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób oraz błędów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

 2. TRWA POLICYJNA AKCJA "SMOG"

  Policjanci z jaworznickiej drogówki, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, prowadzą dzisiaj na drogach działania w ramach akcji "Smog". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą akcji jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 3. Seminarium profilaktyczne w Młodzieżowym Domu Kultury

  Policjanci ruchu drogowego i prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkali się z młodzieżą jaworznickich szkół średnich. Debata, która zebrała blisko pół tysiąca uczestników, odbyła się przy współpracy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Tematami wiodącymi była realizacja założeń dwóch kampanii: „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj” i „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

 4. Jaworznicka drogówka ma nowy radar

  Policjanci drogówki od dziś posiadają nowy, laserowy miernik prędkości. To praktycznie takie samo urządzenie, jakie było wykorzystywane do tej pory przez policjantów w całej Polsce. Różni się jedynie tym, że umożliwia zapis obrazu sprawcy wykroczenia. Ułatwi to pracę mundurowym, ponieważ od razu będą mogli udowodnić kierowcy, że to on przekroczył prędkość.

 5. JESIENNE PORADY DLA KIEROWCÓW

  Okres jesienny to czas, kiedy na drogach jest ślisko, często pada deszcz i wcześnie zapada zmrok. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy dowiedzieli się jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Jaworzniccy policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

 6. 21 WRZEŚNIA EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH - PROJEKT EDWARD

  Policjanci z jaworznickiej komendy włączyli się w europejskie działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypadająca na 21 września akcja promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. W ramach akcji policjanci w odblaskowych strojach i oznakowanych radiowozach pojawili się w Szkole Podstawowej nr 19, gdzie spotkali się z uczniami i nauczycielami.