Wiadomości

POLICJANCI I DIAGNOSTA KONTROLOWALI USTAWIENIE ŚWIATEŁ W SAMOCHODACH

Data publikacji 19.11.2019

Jaworznicka drogówka włączyła się w ogólnopolską kampanię „Twoje światło – Nasze bezpieczeństwo”. Policjanci uświadamiali kierowcom, jak ważne dla bezpieczeństwa jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu. Podczas sobotnich działań funkcjonariuszy wspomagał diagnosta ze stacji kontroli pojazdów, który dokonywał profesjonalnych pomiarów przy użyciu specjalistycznego urządzenia.

Sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie o tej porze roku. Zmrok lub niekorzystne warunki pogodowe powodują, że widoczność jest ograniczona. Dlatego bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze odgrywają sprawne światła. To one oświetlają drogę przed pojazdem, znajdujących się na niej pieszych lub rowerzystów. Kiedy działają prawidłowo, kierowca wcześniej zauważy przeszkodę.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do działań włączyli się również policjanci z jaworznickiej drogówki. Funkcjonariusze dzisiejszą akcję przeprowadzili na stacji kontroli pojazdów  ,,Cargo”. W ten sposób sprawdzono oświetlenie zewnętrzne kilkudziesięciu pojazdów. Dodatkowo policjanci jaworznickiej drogówki odwiedzającym  stację udzielali odpowiedzi  na szereg pytań, które zadawali kierowcy. Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.


 

  • POLICJANCI I DIAGNOSTA KONTROLOWALI USTAWIENIE ŚWIATEŁ W SAMOCHODACH
  • POLICJANCI I DIAGNOSTA KONTROLOWALI USTAWIENIE ŚWIATEŁ W SAMOCHODACH
  • POLICJANCI I DIAGNOSTA KONTROLOWALI USTAWIENIE ŚWIATEŁ W SAMOCHODACH