"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

We wtorek punktualnie o godzinie 10.00 w kilkunastu placówkach na terenie Jaworzna przeprowadzono wojewódzką akcję pn. "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze". Dzieci z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych kolorowały maskotkę śląskiej Policji - Sznupka. W działania zaangażowani byli policjanci, w szczególności dzielnicowi, a ich celem było przybliżenie zagadnień bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego.

W akcji "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach udział wzięło kilkanaście placówek z Jaworzna. Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci rozpoczęły kolorowanie maskotki śląskiej Policji - Sznupka. Akcja miała na celu przybliżenie zagadnień bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowanie bezpiecznych zachowań. Towarzyszyła jej również inicjatywa ustanowienia rekordu Polski w jednoczesnym kolorowaniu policyjnej maskotki. W realizację zaangażowani byli policjanci, w szczególności dzielnicowi, którzy odwiedzili wybrane placówki biorące udział w akcji. Dzieci zachęcano do zabrania pomalowanego obrazka do domu, by zawsze przypominał im, jak ważna jest rozwaga na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Dziękujemy wszystkim placówkom, które przyłączyły się do inicjatywy za sprawne przygotowanie akcji i aktywne uczestnictwo.