Dzielnicowy z pasją sportową - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Dzielnicowy z pasją sportową

W miejscowości Paryż pod Krzeszowicami, odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Dochód uzyskany w trakcie trwania imprezy przeznaczony zostanie na leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomka Warzechy. Podczas imprezy odbył się również bieg uliczny służb mundurowych na 12 km, w którym wziął udział jaworznicki policjant mł. asp. Przemysław Filipek. Nasz stróż prawa zakończył bieg na 3 miejscu. Gratulujemy sukcesu!

W miejscowości Paryż pod Krzeszowicami, odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Dochód uzyskany w trakcie trwania imprezy przeznaczony zostanie na leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomka Warzechy. W akcję włączył się Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oddział prewencji i antyterroryści z województwa małopolskiego.
„Bieg przez Paryż” był pierwszą imprezą tego typu, zorganizowaną przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Miejsce akcji charytatywnej nie zostało wybrane przypadkowo. To właśnie z Paryża k. Krzeszowic pochodzi Tomek Warzecha.
O godzinie dwunastej wystartował bieg uliczny na 12 km dla służb mundurowych „o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji w Krakowie”. W biegu wziął udział młodszy aspirant Przemysław Filipek, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie. Za biegaczami wystartowała grupa nordic walking, która pokonała dystans 6 km. Uczestnicy zawodów bardzo chwalili sobie stopień trudności trasy, która była dość wymagająca, ale jej pokonanie dawało dużo satysfakcji.
Zwycięzcom biegu dla służb mundurowych puchar wręczał Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Jarosław Nowak. Na podium znaleźli się:
I miejsce – Łukasz Rusek
II miejsce – Edward Olida
III miejsce – Przemysław Filipek
Młodszy aspirant Przemysław Filipek z jaworznicką policją związany jest od ponad 10 lat. Na co dzień jest policjantem pierwszego kontaktu. To on rozwiązuje problemy mieszkańców dzielnicy Stara Huta i Bory. Po służbie oddaje się swojej pasji, jaką jest bieganie. Sportowe hobby Przemysława Filipka to doskonały sposób na relaks po wyczerpującej służbie, ale także przykład szczególnego zaangażowania w prospołeczne akcje charytatywne. Zapytany o korzyści z biegania i chęć udziału w biegowych imprezach charytatywnych bez zastanowienia odpowiada, że jeśli biega dla siebie i swojego zdrowia, to dlaczego ma nie pobiec dla innych?

Przemysław Filipek z synem Igorem

  • Przemek w trakcie biegu
  • Wspólne zdjęcie z organizatorami imprezy