Wiadomości

Policjanci w ciągu jednej nocy dwa razy zatrzymali tego samego pijanego kierowcę

Data publikacji 11.09.2018

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 31-letni mieszkaniec Jaworzna, który wsiadł pijany za kierownicę. Jazdę w takim stanie udaremnił mu policjant operacyjny z Katowicach, który widząc, jak chwiejnym krokiem wsiada on do auta i próbuje odjechać. Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił mu dalszą jazdę, wzywając na miejsce jaworznickich stróżów prawa. Kilka godzin później mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę samochodu i ponownie został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w sobotę (08.09) kilka minut po 1.00. Katowicki policjant po służbie odwoził kolegę do domu. Na parkingu przy ulicy Św. Wojciecha w Jaworznie zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadł za kierownicę saaba. Zapiął pasy i usiłował odjechać. Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Zabrał kluczyki i powiadomił policjantów z Jaworzna. Mundurowi z drogówki przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało, 31-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony.
Dwie godziny później około 3.10 patrol ruchu drogowego z jaworznickiej komendy zatrzymał ten sam pojazd, którym kierował zatrzymany wcześniej mieszkaniec Jaworzna. Badanie trzeźwości 31-latka wykazało tym razem 2 promile. Mężczyzna odpowie za dwukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.