Pijany i bez prawa jazdy wjechał w ogrodzenie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Pijany i bez prawa jazdy wjechał w ogrodzenie

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący motocyklem wjechał w płot jednej z posesji przy ulicy Wilkoszyn. Na miejscu okazało się, że 35-letni kierowca jednośladu jest nietrzeźwy, a na dodatek nie posiada żadnych dokumentów. Kierowca będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu oraz brak uprawnień do kierowania motocyklem. Teraz mężczyzna będzie tłumaczyć się przed sądem ze swojego postępowania.

Wczoraj przed południem dyżurny jaworznickiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że w rejonie skrzyżowania ulicy Wilkoszyn z ulicą Ciężkowicką doszło do zdarzenia drogowego. Po chwili w tym miejscu znajdowała się już policyjna załoga ruchu drogowego, która przystąpiła do swojej pracy. Mundurowi ustalili, że 35-letni kierowca motocykla Romet poruszając się ulicą Wilkoszyn w pewnej chwili stracił nad nim panowanie i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji przy ulicy. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, uszkodzeniu uległ jednoślad oraz płot. W trakcie prowadzonych na miejscu przez policjantów czynności okazało się, że motocyklista jest nietrzeźwy oraz nie posiada prawa jazdy, a jego motocykl nie ma ubezpieczenia OC. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie (1,01 mg/l = 2,12 promila).
Sprawca kolizji został zatrzymany i przewieziony do komendy policji, a po wykonanych czynnościach został zwolniony. 35-letni mieszkaniec Sosnowca, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet na okres 2 lat.