Policyjna tygodniówka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policyjna tygodniówka

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

08.01.2018 r.

W godzinach rannych do komendy zgłosił się kierownik firmy wykonującej prace budowlane przy ulicy Reja i powiadomił dyżurnego o włamaniu do trzech maszyn budowlanych. Sprawca, najprawdopodobniej w nocy włamał się do kabin urządzeń i skradł radia CB marki Midland, radia CD oraz monitor i lokalizator GPS. Suma strat została oszacowana na blisko 2,5 tys. złotych.

08.01.2018 r.

Wieczorem na Batorego policyjni wywiadowcy zatrzymali 25-letnią jaworzniankę, przy której znaleziona została marihuana. Zatrzymana została przewieziona do komendy, a narkotyki trafiły do policyjnego magazynu. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.

09.01.2018 r.

Po południu na ulicy Jagiellońskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi. W trakcie rozmowy z 42-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad 1 promil. Na komendzie w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy kierowcy narkotyki. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

10.01.2018 r.

Dyżurny policji został powiadomiony o oszustwie. 66-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, iż nieznana osoba zawarła na jego nazwisko umowy o kredyt w dwóch bankach. Łączna kwota wyłudzonych pieniędzy to ponad 30 tys. złotych. Sprawę bada wydział kryminalny.

11.01.2018 r.

Policjanci drogówki zatrzymali 36-letniego mieszkańca Bolęcina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Jana Pawła II. Po pościgu mężczyzna został zatrzymany na ulicy Piaskowej. W czasie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy i jest pijany. Alkomat wskazał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Sprawą zajął się wydział dochodzeniowo-śledczy jaworznickiej policji.

12.01.2018 r.

Wieczorem do komendy zgłosił się 40-letni pracownik pogotowia ratunkowego i powiadomił dyżurnego o groźbach, które kierował wobec niego mieszkaniec Tetmajera. Ratownik medyczny podczas udzielania pomocy mężczyźnie został przez niego znieważony, a następnie mężczyzna mu groził. Pokrzywdzony obawia się sprawcy.

14.01.2018 r.

W środku nocy do komendy policji został przewieziony agresywny mężczyzna, który awanturował się na ulicy Słowackiego. Pijany mężczyzna z nożem w ręku odgrażał się do przechodzących ludzi. Z uwagi na stan psychofizyczny w jakim się znajdował mężczyzna, wezwano pogotowie ratunkowe. Pijany sprawca awantury został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

14.01.2018 r.

Nad ranem na ulicy Jana Pawła, drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli opla astrę. Podczas kontroli okazało się, że 59-letni kierowca spożywał wcześniej alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało mężczyźnie 0,5 promila alkoholu.