Zatrzymani sprawcy pobicia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Zatrzymani sprawcy pobicia

Data publikacji 08.09.2017

Jaworzniccy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pobicie 33-letniego jaworznianina. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Szczakowa. Obaj już usłyszeli zarzuty, a za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 16.00, dyżurny komendy policji został poinformowany o pobiciu mężczyzny. Przed blok mieszczący się przy ulicy Kolejarzy, gdzie doszło do zdarzenia, skierowany został patrol policji. Stróże prawa ustalili okoliczności zdarzenia. Pokrzywdzony został zaatakowany na ulicy, niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Jeden z napastników uderzył go najpierw drewnianą pałką w głowę, a kiedy upadł na ziemię, drugi zaczął go kopać po całym ciele. W obronie pokrzywdzonego stanęli przypadkowi przechodnie, którzy odgonili sprawców i wezwali służby ratunkowe. Sprawcy podbiegli do zaparkowanego w pobliżu fiata i odjechali w kierunku ulicy Bukowskiej. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przetransportowała pobitego do szpitala. Mężczyzna doznał obrażeń głowy oraz ogólnych potłuczeń, niewymagających hospitalizacji.

Wnikliwe czynności jaworznickich policjantów doprowadziły do zatrzymania zaraz po zdarzeniu jednego ze sprawców. Okazał się nim 21-letni jaworznianin. Dzisiaj rano kryminalni zatrzymali drugiego z napastników, 19-letniego mieszkańca Jaworzna. Podczas przesłuchań sprawcy tłumaczyli, że powodem ich zachowania był konflikt jednego z nich z pokrzywdzonym. Sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia i wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.