TRZEŹWY PORANEK - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

TRZEŹWY PORANEK

Dzisiaj jaworzniccy policjanci przeprowadzili na drogach naszego miasta działania „Trzeźwy poranek”. W ramach tej akcji zaangażowana była maksymalna ilość patroli ruchu drogowego w celu sprawdzania stanu trzeźwości kierowców. W trakcie kilkugodzinnych działań przebadanych zostało ponad 300 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy skontrolowani byli bez zastrzeżeń. To naprawdę godne pochwały.

Na zwiększenie szybkości, a tym samym ilości kontroli, wpływa dodatkowo coraz lepsze wyposażenie patroli policji w nowoczesne urządzenia o nazwie Alco-sensor IV, FST, Alcoblue. Tego typu akcje organizowane są systematycznie. Pomimo, iż jaworznicka policja odnotowała spadek wypadków i kolizji spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, nadal zagrożenie powodowane przez takich nieodpowiedzialnych użytkowników dróg jest wysokie. Celem akcji jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy poruszają się różnymi pojazdami na podwójnym gazie.

W trakcie dzisiejszych działań wszyscy kierowcy poddani badaniu byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że jeżdżąc pod wpływem alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

  • Kontrola stanu trzeźwości kierowców
  • Kontrola drogowa na ulicy Mroczka
  • Kontrole drogowe pojazdów