Wypadek z udziałem motocyklisty - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty

Jaworzniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w godzinach rannych na ulicy Katowickiej. 28-letni kierowca motocykla suzuki przewrócił się na drogę i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód polonez. Ranny motocyklista trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Szczotki kilka minut po godzinie 8.00. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, iż 28-letni mieszkaniec Jaworzna jadący motocyklem suzuki, stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka samochód polonez. Ranny cyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do jaworznickiego szpitala. Według ustaleń policjantów, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 26-letniemu kierowcy poloneza nic się nie stało, uszkodzeniu uległ jedynie przód jego pojazdu.
W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami. Po odpowiednim zaopatrzeniu medycznym w szpitalu, policjanci mogli już przeprowadzić z nim rozmowę, gdzie mężczyzna przyznał się do winy. Sytuacja ta pozwoliła na zakończenie tego zdarzenia 800 zł mandatem karnym.