Policyjna tygodniówka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policyjna tygodniówka

18.09.2017    Jaworzno

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

11.09.2017 r.

W godzinach rannych do komendy zgłosił się 64-letni mężczyzna i powiadomił o kradzieży elektronarzędzi. Nieznany sprawca z zaparkowanego przy ulicy Pożarowej samochodu dostawczego mercedes, skradł szlifierkę kątową, wkrętarkę oraz wiertarkę firmy Makita. Suma strat została oszacowana na 3,5 tys. złotych.

11.09.2017 r.

Policjanci prewencji zatrzymali 19-letniego jaworznianina, który wykorzystując nieuwagę 21-letniego mężczyzny, przywłaszczył pozostawiony w jednym z lokali w centrum miasta telefon komórkowy Lenovo wartości 600 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

12.09.2017 r.

78-letni jaworznianin poinformował dyżurnego jaworznickiej policji o kradzieży dokumentów samochodu oraz kluczyków. Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do kradzieży dowodu rejestracyjnego i kluczyków do samochodu osobowego peugeot. Czynności trwają.

13.09.2017 r.

Zgłosił mieszkaniec Sosnowca, iż nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ulicy Chopina jego samochód hyundai. Sprawca przy pomocy ostrego narzędzia porysował kilka elementów karoserii pojazdu. Straty w tym przypadku zostały określone na ponad 5 tys. złotych.

14.09.2017 r.

Do komendy policji został przywieziony z izby wytrzeźwień mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo. Policjanci w trakcie czynności z zatrzymanym podjęli decyzję o powiadomieniu pogotowia ratunkowego, które to następnie przetransportowało mężczyznę do szpitala w Sosnowcu. W międzyczasie 34-letnia żona zatrzymanego powiadomiła dyżurnego policji, iż jej mąż znęca się nad nią w sposób psychiczny i fizyczny.

15.09.2017 r.

Zgłosiła 30-letnia mieszkanka Jaworzna, że nieznany sprawca na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Moniuszki, skradł jej torebkę z dokumentami oraz telefonem komórkowym marki Lenovo. Pokrzywdzona straty określiła na 2 tys. złotych.

16.09.2017 r.

Nad ranem dyżurny policji został powiadomiony przez 32-letniego mieszkańca Pieczysk, iż z jego posesji skradziony został samochód marki Citroen Berlingo. Podjęte przez mundurowych czynności doprowadziły po pewnym czasie do odnalezienia samochodu w rejonie Góry Piasku. Odzyskany pojazd trafił w ręce swojego właściciela. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policyjni dochodzeniowcy.

16.09.2017 r.

Wieczorem w Szczakowej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 19-letniego jaworznianina i 36-letniego mieszkańca Jastrzębia Zdroju, którzy na ulicy Kolejarzy pobili 15-latka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.