Policyjna tygodniówka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policyjna tygodniówka

Data publikacji 20.11.2017

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

14.11.2017 r.

Popołudniu policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu kierowcy samochodu osobowego, który w rejonie ulicy Grunwaldzkiej spowodował kolizję drogową. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia, okazało się, iż sprawca kolizji jest pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wskazało prawie 2 promile alkoholu.

15.11.2017 r.

W nocy patrol Pogotowia 997 zatrzymał na ulicy Bukowskiej dwóch mieszkańców Bolesławia w wieku 18 i 23-lat, którzy posiadali przy sobie amfetaminę. Sprawcy trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a narkotyki do policyjnego magazynu.

16.11.2017 r.

Zgłosiła 58-letnia mieszkanka Podłęża, że nieznany sprawca, włamał się do jej mieszkania. Na miejscu śledczy ustalili, iż do przestępstwa doszło w godzinach wieczornych w mieszkaniu położonym na parterze. Sprawca wyważył drzwi balkonowe i po wejściu do środka splądrował całe mieszkanie. Przestępca najprawdopodobniej nic nie ukradł. Trwają czynności w tej sprawie.

17.11.2017 r.

Rano policjanci kryminalni zatrzymali 20-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie kilkanaście gramów amfetaminy i marihuany. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

17.11.2017 r.

Przed południem policjanci dzielnicowi wraz z pracownikami zakładu energetycznego prowadzili czynności kontrolne na jednej z posesji w dzielnicy Ciężkowice, podczas których ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. W tej sprawie wyjaśnienia będzie składać właścicielka domu.

17.11.2017 r.

W piątek dyżurny policji otrzymał 13 zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wypadek”. Jak ustalono, do zgłaszających dzwoniła kobieta, która podszywając się za krewnego rodziny informowała, że spowodowała wypadek i w celu uniknięcia więzienia są potrzebne pilnie pieniądze. Niestety, w dwóch przypadkach, starsze osoby dały się oszukać metodą „na policjanta” i straciły łącznie ponad 50 tys. złotych.

Policjanci ponownie przypominają! Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Policjanci NIGDY nie proszą też o przekazanie komukolwiek pieniędzy!

18.11.2017 r.

W godzinach popołudniowych policjanci prewencji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 31, 37 i 64-lata, którzy wspólnie i w porozumieniu z terenu jednego ze sklepów, skradli 30 transporterów na piwo. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na ponad 500 złotych.

18.11.2017 r.

Zgłosił 26-letni mieszkaniec Bytomia, że nieznany sprawca skradł pozostawiony przy ulicy Promiennej samochód dostawczy mercedes. Według zgłaszającego pojazd był niesprawny. Straty zostały określone na 6 tys. złotych.

19.11.2017 r.

W nocy na ulicy Grunwaldzkiej w trakcie interwencji ulicznej policjanci znaleźli przy 18-letnim chłopaku kilka gramów marihuany. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.