Zarzuty i policyjny dozór dla 20-latka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Zarzuty i policyjny dozór dla 20-latka

Data publikacji 11.05.2017

Zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem po ich użyciu usłyszał 20-latek zatrzymany przez jaworznickich policjantów. Mężczyzna wpadł podczas kontroli. W trakcie dochodzenia śledczy udowodnili także mężczyźnie, że jest odpowiedzialny za liczne włamania i kradzieże dokonane w ostatnim czasie na terenie Jaworzna. Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór. Młodemu jaworznianinowi grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.

We wtorek w nocy policjanci pełniący służbę na terenie dzielnicy Podłęże, zwrócili uwagę na auto, za którego kierownicą siedział młody, dziwnie zachowujący się mężczyzna. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić kierowcę jadącego daewoo. Podczas legitymowania 20-latka, z jego samochodu mundurowi wyczuli zapach palonej marihuany. Natychmiast dokonali dokładnej kontroli mężczyzny i pojazdu, po której zabezpieczyli torebki z białym proszkiem i suszem roślinnym. W bagażniku samochodu i w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli przedmioty, które jak ustalili pochodzą z kilku włamań i kradzieży, jakie miały miejsce w tym roku na terenie Jaworzna.  Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego, śledczy zabezpieczyli kilka gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił policjantom na przedstawienie 20-letniemu jaworznianinowi czternastu zarzutów, m.in. posiadania środków odurzających i kierowanie pojazdem mechanicznym po ich zażyciu, czy też liczne kradzieże i włamania. Zatrzymany, pomimo swojego młodego wieku, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W trakcie policyjnego dochodzenia sprawca przyznał się do winy.

Zanim stanie przed sądem musi 3 razy w tygodniu meldować się w komendzie policji w Jaworznie.