Policjanci na Targach Pracy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policjanci na Targach Pracy

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali jaworzniccy funkcjonariusze podczas targów pracy. Mundurowi opowiadali przyszłym stróżom prawa także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie zorganizował Targi Pracy i Edukacji, które odbywają się nieprzerwanie od kilkunastu lat. Przedsięwzięcie miało miejsce w Hali Widowiskowo Sportowej MCKiS w Jaworznie. Dla osób, które poszukiwały zatrudnienia, chcą zmienić pracę lub dopiero stoją przed wyborem drogi zawodowej, była to doskonała okazja, aby mogli zapoznać się z sytuacją na lokalnym rynku pracy, bazą ofert, oraz spotkać potencjalnych pracodawców.

Wśród różnego rodzaju firm i instytucji, nie zabrakło także jaworznickich policjantów, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przygotowali stoisko informacyjne. Zainteresowani służbą w Policji czy w Straży Miejskiej byli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem. Funkcjonariusze oraz Pani Barabara Kowalik, inspektor Zespołu Kadr i Szkolenia jaworznickiej komendy odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla zainteresowanych. Uczestnicy targów pracy mogli dowiedzieć się między innymi, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. Policjanci wyświetlili także film instruktażowy pokazujący, jak wygląda test sprawności fizycznej.

W trakcie targów policjanci prowadzili również działania informacyjne w obszarze profilaktyki związanej z handlem ludźmi. Młodszy aspirant Monika Śliwińska podczas rozmów z osobami poszukującymi pracy, omówiła główne aspekty związane z handlem żywym towarem. Policjantka wyjaśniła odwiedzającym targi, między innymi metody pozyskiwania osób, formy handlu, skalę tego zjawiska oraz metody niwelowania i unikania zagrożeń.

  • Stoisko informacyjne wraz ze Strażą Miejską
  • Przedstawienie młodym osobom warunków przyjęcia
  • Pani Basia w trakcie objaśniania warunków przyjęcia
  • Zainteresowani służbą młodzi ludzie
  • Zainteresowane pracą w policji dziewczyny
  • Wspólne zdjęcie organizatorów targów i pracowników policji