Pomalowali sprayem plac zabaw - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Pomalowali sprayem plac zabaw

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali wczoraj dwóch chłopców, którzy mieli związek ze zniszczeniem farbą w sprayu ogrodzenia oraz elementów placu zabaw przy ulicy 3-go Maja. Zatrzymani to mieszkańcy Jaworzna w wieku 12 i 13 lat. Za swoje nierozważne postępowanie najprawdopodobniej odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym.

W czwartkowy wieczór dyżurny jaworznickiej Straży Miejskiej zauważył w jednej z kamer monitoringu, jak grupa chłopców maluje sprayem ogrodzenie placu zabaw wątpliwej jakości estetycznej „graffiti". Chwilę później młodzi ludzie na zmianę malowali poszczególne elementy tegoż placu, który znajduje się przy ulicy 3-go Maja.  Niezwłocznie w to miejsce skierowany został patrol strażników, którzy po krótkim pościgu zatrzymali dwóch nieletnich chłopców w wieku 12 i 13 lat. Obaj są uczniami jednej ze szkół podstawowych w Jaworznie. Zatrzymane osoby zostały przekazane policjantom z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii jaworznickiej komendy. Chłopcy w obecności rodziców zostali przesłuchani, gdzie przyznali się do winy. Po ustaleniu skali zniszczeń, na podstawie zebranych materiałów, sprawa ta najprawdopodobniej będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym. Policjanci ustalili pozostałych uczestników tej "zabawy" i w najbliższym czasie z nimi również zostaną wykonane stosowne czynności prawne.

Zniszczenia takie jak te, a dochodzi do podobnych czynów dość często, psują wizerunek naszego otoczenia. Policja i Straż Miejska nie po raz pierwszy zatrzymują osoby, które zdecydowały się na malowanie sprayem w miejscach do tego nie przeznaczonych. W ubiegłym roku sprawcy malowania po elewacjach budynków oraz wiat przystankowych, swoimi czynami spowodowali straty na ponad kilka tysięcy złotych.

  • Sprawcy zniszczenia mienia
  • Chłopcy malujący sprayem ogrodzenie
  • Chłopcy malujący sprayem ogrodzenie
  • Pomalowane elementy placu zabaw
  • Pomalowane elementy placu zabaw
  • Pomalowane elementy placu zabaw