Policjant uratował dziecko- sierpień 2016 rok - Galerie zdjęć - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Galerie zdjęć

Policjant uratował dziecko- sierpień 2016 rok

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie uratował życie maleńkiej, czterotygodniowej dziewczynki. Zastępca prezydenta Monika Bryl spotkała się z aspirantem sztabowym Mariuszem Kolatem, by podziękować i pogratulować takiej postawy.

Składam szczere podziękowania za bezinteresowną pomoc okazaną bliźniemu. To dzięki Pana doświadczeniu, opanowaniu i posiadanym umiejętnościom maleńka dziewczynka żyje i na czas trafiła do szpitala - mówiła podczas spotkania prezydent Monika Bryl.

Końcem lipca zastępca oficera dyżurnego komendy policji w Jaworznie asp. sztab. Mariusz Kolat odebrał telefon od przerażonej mamy. Mieszkanka Jaworzna tłumaczyła, że jej malutkie dziecko nie oddycha i robi się sine. Policjant przez telefon poinstruował kobietę, jak udzielić córeczce pierwszej pomocy. Jednocześnie skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, który natychmiast wysłał karetkę na miejsce zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji i umiejętnościom policjanta dziewczynka odzyskała przytomność i została przewieziona do szpitala.