Galerie zdjęć

Znamy już najlepszych policjantów śląskiej drogówki- czerwiec 2016 rok

Zakończył się Wojewódzki Finał XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2016”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Kazimierz Wątroba z komendy w Jaworznie, który pierwsze gratulacje przyjął z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 

W pierwszym dniu zmagań, na auli katowickiej komendy wojewódzkiej zawodnicy rozwiązywali test wiedzy, a następnie na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie. Na drugi dzień, na skrzyżowaniu Al. Korfantego z ul. Misjonarzy Oblatów w Katowicach policjanci zaprezentowali się w konkurencji ręcznego kierowania ruchem drogowym. Następnie zawodnicy, w Wojewódzkim Ośrodku Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, sprawdzali swoją wiedzę z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. W ostatnim dniu został rozegrany konkurs sprawnościowy z jazdy motocyklem oraz radiowozem na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy "Cargo" w Jaworznie.

Po podsumowaniu punktacji wszystkich konkurencji poznaliśmy zwycięzcę całego turnieju.

Najlepszym policjantem ruchu drogowego śląskiej policji został, reprezentujący Komendę Miejską Policji w Jaworznie asp. Kazimierz Wątroba. Drugie miejsce zajął sierż. szt. Grzegorz Olearczyk z komendy w Bytomiu, a na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Marcin Chrząstek z jednostki w Sosnowcu

Zwycięzca jużwkrótce będzie reprezentował nasz garnizon w finałowym, ogólnopolskim konkursie "Policjant Ruchu Drogowego 2016", który odbędzie się we wrześniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaciętej rywalizacji, a zwycięzcom - osiągniętych wyników!