Bezpieczeństwo pieszych 2017

„Kontrola Drogowa-Piesi” - kolejna akcja jaworznickiej drogówki

Dzisiaj od 09.00 policjanci z jaworznickiej drogówki przeprowadzą akcję "Pieszy". Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

Działania "Kontrola drogowa- Pieszy" rozpoczną się o godzinie 09.00 i potrwają do 17.00. W czasie akcji mundurowi będą przyglądać się pieszym oraz ich relacjom w stosunku do zmotoryzowanych użytkowników dróg. Wtargnięcie na drogę, przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym, czy nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej może doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Warto także przypomnieć, że po zmroku lub w warunkach zmniejszonej przejrzystosci powietrza pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości tylko około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.