Wiadomości

Śląscy Policjanci promują bezpieczną jazdę rowerem

Data publikacji 11.09.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Śląskiej Policji wspólnie z kolegami z Jaworzna promowali bezpieczną jazdę rowerem. Dzisiejszy Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to idealne miejsce do spotkania się policjantów z rowerzystami. Mundurowi przypominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru oraz rozmawiali o przepisach, które służą poprawie bezpieczeństwa.

Dzisiejszy Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to idealne miejsce do spotkania się policjantów z rowerzystami. W ostatnim czasie odnotowujemy wyraźny wzrost zdarzeń z udziałem rowerzystów na terenie Śląska, dlatego w takim miejscu jak dzisiaj nie mogło nas zabraknąć. Jazda rowerem to dla jednych pasja, a dla innych po prostu środek transportu. Jednakże bez względu na to, czy wsiadamy na niego dla zabawy, czy z konieczności najważniejsze jest, abyśmy byli bezpieczni. Policjanci rozdawali elementy odblaskowe, aby rowerzyści byli zawsze widoczni oraz promowali bezpieczne zachowania na drodze.

Przypominamy, na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

  • Śląscy Policjanci promują bezpieczną jazdę rowerem na jaworznickim rynku
  • Śląscy Policjanci promują bezpieczną jazdę rowerem na jaworznickim rynku
  • Śląscy Policjanci promują bezpieczną jazdę rowerem na jaworznickim rynku