Wiadomości

Wyścig Kolarski “Solidarności" i Olimpijczyków - utrudnienia w ruchu!

Data publikacji 10.09.2020

W piątek 11 września przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 31 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z powyższym na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do poleceń!

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W piątek 11 wrzesnia przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Kolarze ok. godz. 17.45 wjadą do Jaworzna od strony Mysłowic i będą kierować się do mety zlokalizowanej na jaworznickim Rynku. Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną czasowo, częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej i Narutowicza.

Trasa przejazdu i przewidywane utrudnienia
W godzinach od 17.00 do 18.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym na trasie przejazdu kolarzy, drogach krzyżujących się z nim oraz w komunikacji miejskiej na trasie peletonu, tj. ulicach: Celników, Sulińskiego, Chopina, Piaskową, Moniuszki, Kolejową, Grunwaldzką, Pocztową. Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podwale, Bogusławskiego, Piekarska, Grunwaldzka, Pocztowa.

Ograniczenia w Centrum Miasta
Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone nad ranem 11 września (piątek). Od godz. 5:00 do ok. 20:00 będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu i parkowania na ul. Pocztowej oraz Narutowicza (na tej ulicy zamknięte zostaną również parkingi przy Muzeum i budynku po banku ING). Od godz. 6:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu i parkowania ul. Narutowicza od ul. Zagłoby w kierunku ul. Pocztowej (akceptowalny będzie dojazd mieszkańców do posesji, parkowanie na posesji z wyłączeniem godzin parkowania autokarów, pojazdów technicznych), całość utrudnień na tych odcinkach powinna potrwać do godziny 20:00. Ponadto od godziny 9:00 do 23:00 nastąpi zamknięcie Rynku.