Na letni wypoczynek tylko bezpiecznym autokarem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Na letni wypoczynek tylko bezpiecznym autokarem

Data publikacji 25.06.2020

Powoli rozpoczyna się czas letnich wyjazdów. W tym roku, w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią Covid-19. Szykując się na wypoczynek, nie zapominajmy o przepisach sanitarnych i dystansie społecznym. Zadbajmy również o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu.

Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą nas lub nasze dzieci na wycieczki czy obozy. Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic, czy opiekun wycieczki najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer 47 85 25 290, 47 85 25 255 lub napisać na e-mail: rd@jaworzno.ka.policja.gov.pl
W Jaworznie, policjanci, skontrolują autokary na ul. Grunwaldzkiej (zatoki Os. Stałe). Istnieje możliwość wybrania innego miejsca po wcześniejszej konsultacji z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP Jaworzno lub jego zastępcą pod numerem telefonu 47 85 25 291, lub 47 85 25 293. Pamiętajmy, mając jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i niezwłocznie powiadomić policjantów. Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.