Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Jaworznie zmierzyła się z wyzwaniem #GaszynChallenge

Data publikacji 10.06.2020

Nominowani przez Komendę Miejską Straży Pożarnej w Jaworznie oraz Komendę Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej, policjanci z jaworznickiej komendy podjęli wyzwanie i przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge,"pompując" dla chorego Wojtusia i dzieci potrzebujących wsparcia.

Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny: zbiórka środków pieniężnych na kosztowną terapię genową dla 18-miesięcznego Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.

Jaworzniccy stróże prawa bez chwili wahania podjęli wyzwanie i wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy Wojtusiowi, jak i innym, znajdującym się w podobnie trudnej sytuacji dzieciom. Bo kwota potrzebna Wojtusiowi została osiągnięta, ale #GaszynChallenge trwa, nadal walczymy dla chorych dzieci. Kolejne dzieci zmagające się z tą poważną chorobą, czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich.

Po wykonaniu zadania mundurowi z Jaworzna nominowali kolejnych mundurowych, aby przyłączyli się do tego szczytnego celu:

- Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie

- Komendę Miejską Policji w Przemyślu

- Straż Miejską w Jaworznie.

Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa jest prowadzona na platformie siepomaga.pl   #GaszynChallenge

 

 

Ładowanie odtwarzacza...