Życzenia dla dzieci - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Życzenia dla dzieci

Data publikacji 28.05.2020

01 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ten dzień jest niebywale ważny w życiu każdego dziecka. Jaworzniccy policjanci, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną występującą na terenie kraju, składają życzenia wszystkim dzieciom i przesyłają kartkę z życzeniami.

Każdego roku jaworzniccy policjanci brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na terenie Jaworzna, dla najmłodszych organizowano szereg festynów, podczas których wszyscy mogli z bliska zobaczyć sprzęt policyjny, przymierzyć niektóre elementy umundurowania i indywidualnego wyposażenia policjanta do służby. Do policyjnej maskotki Sznupka ustawiała się długa kolejka dzieci. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie i przybić mu piątkę. W czasie imprez plenerowych policjanci prowadzili gry i zabawy z dziećmi oraz młodzieżą. Mundurowi byli zasypywani mnóstwem pytań o pracę policjanta i wielokrotnie usłyszeli od najmłodszych, że w przyszłości wstąpią w szeregi Policji.

Przez te kilka godzin Jaworzno wyjątkowo mocno tętniło życiem i zamieniało się w bajkowy świat. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną występującą na terenie kraju, tegoroczne obchody Dnia Dziecka najmłodsi będą obchodzić w gronie najbliższych.

Jaworzniccy mundurowi, którzy regularnie włączali się do takich akcji, bo oprócz zabawy, była to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa, w tym roku składają życzenia wszystkim dzieciom i przesyłają kartkę z życzeniami.