„Super Sprint” w Bieruniu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

„Super Sprint” w Bieruniu

Data publikacji 13.11.2019

W niedzielę 24 listopada na torze wyścigowym przy ul. Świerczynieckiej 31 w Bieruniu odbędzie się impreza motoryzacyjna dla młodych kierowców. „Super sprint” rozpocznie się o godzinie 9.00. Podczas wydarzenia policjanci drogówki z KWP Katowice przeprowadzą zajęcia profilaktyczne.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na torze wyścigowym przy ul. Świerczynieckiej 31 w Bieruniu organizuje zajęcia edukacyjno-praktyczne. Swój udział zapowiedział znany kierowca wyścigowy Artur Janosz. W ramach wydarzenia organizatorzy przeprowadzą blok zajęć adresowanych do młodych adeptów jazdy, który ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
„Super Sprint” to namiastka rywalizacji sportowej, która przede wszystkim uczy pokory za kierownicą i uświadamia, jak może zachować się pojazd, a następnie zmusza do zweryfikowania swoich umiejętności. Uczestnictwo w edycji listopadowej sprintu kandydaci będą mogą zadeklarować poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.azt.tychy.pl. Osobą do kontaktów z mediami w zakresie zadań profilaktyczno-edukacyjnych jest podkom. Marzena Szwed – nr tel. 798 031 225.