Bezpieczna droga do szkoły - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 01.09.2019

Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” w tym roku odbędą się 2-6 września. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

Od 2 września br. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to będą dbali policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego

Mundurowi od 19 sierpnia  sprawdzają infrastrukturę w pobliżu szkół. Prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych, ustawienie znaków, działanie sygnalizacji, zamontowanie barier ochronnych – te i wiele innych elementów wpływających na bezpieczeństwo kontrolują policjanci drogówki, by powrót do szkół był bezpieczny. Przypominamy także, że wszelkie nieprawidłowości związane z infrastrukturą można zgłaszać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.