Podsumowanie akcji NURD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Podsumowanie akcji NURD

Data publikacji 09.08.2019

Wczoraj policjanci jaworznickiej drogówki przeprowadzili krajowe działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Podczas akcji mundurowi ujawnili na drodze w sumie 30 wykroczeń.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Tego dnia mundurowi ujawnili w sumie 30 wykroczeń, z których większość popełnili kierowcy.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m.in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) osób korzystających z jednośladów i traktować ich po partnersku.