Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2018 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2018

Jaworznicka drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny, jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Policyjna akcja „bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2018" rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 6.00 i potrwa do 27 grudnia. Biorą w niej udział policjanci z drogówki oraz innych pionów policji. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolują również stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły, czy pojazd jest sprawny, czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!