Wiadomości

Akcja „Znicz 2018” – organizacja ruchu w Jaworznie

Data publikacji 30.10.2018

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Od 31 października do 5 listopada na terenie całego kraju będą prowadzone działania "ZNICZ". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich. Już dziś informujemy o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie Jaworzna.

Osoby udające się na cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej informujemy, że jak co roku, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Paderewskiego. Od 31 października do 1 listopada włącznie ruch będzie odbywał się w jednym kierunku, od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.

W ubiegłym roku podczas działań "ZNICZ" odnotowaliśmy, 14 kolizji drogowy, zatrzymaliśmy jednego nietrzeźwego kierującego oraz nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku drogowego. Apelujemy do kierowców o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę. Przypominamy pieszym, odwiedzającym groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmroku. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Wszystkich użytkowników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy.