Już dziś oddaj przed budynkiem KWP w Katowicach! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Już dziś oddaj przed budynkiem KWP w Katowicach!

Data publikacji 14.09.2018

Dzisiaj o 8.00, przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji, zaparkował Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do godziny 13.00, każdy chętny będzie mógł oddać honorowo krew. Każdy, kto podzieli się krwią, przyczyni się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Dołącz do grona honorowych dawców krwi!

Policjanci, aby wspomóc zbiórkę krwi, często goszczą na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej Ambulans Regionalnego Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Dzisiaj w godz. 8.00-13.00, kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą w tym dniu komendę, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu.

Szczególnie w okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców.  Oddając swój życiodajny płyn, dzielisz się sobą i możesz w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczynić tak piękny gest, jakim jest dar własnej krwi.