Rozpoczęła się policyjna akcja "TIR" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Rozpoczęła się policyjna akcja "TIR"

Data publikacji 03.08.2018

Od dzisiaj każdego dnia w godzinach 6:00 - 22:00 prowadzone będą na drogach ekspresowych i autostradach działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. W ramach tej akcji policjanci ruchu drogowego w całym kraju, będą zwracać uwagę na niewłaściwe zachowania kierowców wykonujących transport drogowy. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tak specyficznym okresie jak wakacje, policjanci zorganizowali działania pod nazwą „TIR”. Biorąc pod uwagę płynność ruchu na autostradzie i drogach ekspresowych w sezonie urlopowym oraz uciążliwe warunki atmosferyczne, uzasadnione jest przeprowadzenie tego typu działań.

Mundurowi skupią swoją uwagę na przekraczaniu dozwolonej prędkości, niewłaściwie wykonywane manewry oraz niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, warunki wykonywania przewozów, a także posiadanie stosownych licencji i zezwoleń. W działaniach wykorzystywane będą m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Główną zasadą będzie również „zero” tolerancji policjantów dla sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych.