Policyjne działania „SMOG” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policyjne działania „SMOG”

Data publikacji 31.07.2018

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło wpływać na zwiększoną emisję spalin. W działania włączyła się również śląska drogówka.

Policjanci reagowali również na inne wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów, zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Akcja miała również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W działaniach SMOG na drogach naszego województwa wzięło udział prawie 600 policjantów, którzy skontrolowali blisko 3 tys. pojazdów. Mundurowi za zły stan techniczny aut zagrażający środowisku, zatrzymali bez mała 100 dowodów rejestracyjnych.

Podobne akcje będą kontynuowane.

 

Na zdjęciach i filmie działania policjantów z katowickiej drogówki.

Ładowanie odtwarzacza...