Awans dla wiceszefa jaworznickich policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Awans dla wiceszefa jaworznickich policjantów

24 lipca w Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Artur Stachańczyk otrzymał awans na stopień młodszego inspektora policji. Zastępca odebrał akt mianowania z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego oraz Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomira Litwina.

Po mszy świętej, która odbyła się w samo południe w Kościele pw. Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej, wszyscy zaproszeni goście, z Kompanią Honorową i pocztami sztandarowymi na czele, przeszli przy akompaniamencie Orkiestry KWP w Katowicach na plac przy Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Dowódca uroczystości złożył tam meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinspektorowi Krzysztofowi Justyńskiemu, który przeprowadził przegląd pododdziałów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: parlamentarzyści i europarlamentarzyści, Pierwszy Wicewojewoda Ślaski Jan Chrząszcz, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, Komendanci Wojewódzcy Policji z Kielc i Opola, Komendant Szkoły Policji z Katowic, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych - zarówno z kraju jak i zza granicy. Czeską policję reprezentował Dyrektor Dyrekcji Policji Województwa Morawsko - Śląskiego w Ostrawie plk. Mgr. Tomáš Kužel, natomiast niemiecką - komisarz do spraw stosunków polsko-niemieckich Ulf Buschmann. W uroczystości udział wzięli również komendanci miejscy i powiatowi oraz kadra kierownicza śląskiego garnizonu policji.

Podczas uroczystości I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Artur Stachańczyk otrzymał awans na stopień młodszego inspektora policji oraz Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Wiceszef jaworznickich policjantów odebrał akt mianowania z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego oraz Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomira Litwina, a medal od wicewojewody.

Pełna relacja z wojewódzkich obchodów Święta Policji: TUTAJ

  • Zamek w Pszczynie
  • Wojewódzkie Święto Policji w Pszczynie
  • Zastępca komendanta w szeregu mianowanych i odznaczonych
  • Dowódca uroczystości
  • Poczty sztandarowe
  • Generał wręczający akt mianowania
  • Odznaczenie zastępcy komendanta
  • Zastępca komendanta w szeregu mianowanych i odznaczonych
  • Zastępca komendanta w szeregu mianowanych i odznaczonych