Sprawca włamań do altanek działkowych zatrzymany - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Sprawca włamań do altanek działkowych zatrzymany

Data publikacji 20.07.2018

Policjanci zatrzymali 15-latka, który na terenie Jaworzna włamał się do kilkunastu altanek działkowych. Łupem młodego złodzieja najczęściej padały drobne przedmioty znajdujące w domku. Podczas przesłuchania chłopak przyznał się do winy. Sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

Od dłuższego czasu policjanci poszukiwali sprawcy włamań do altanek działkowych, jakie miały miejsce w tym roku na terenie Jaworzna. Z okradzionych domków przy ulicy Szczakowskiej, Kamińskiego i Górników z „Danuty” ginęły przedmioty codziennego użytku, sprzęt ogrodniczy i artykuły spożywcze. W ręce policjantów wpadł w miniony wtorek (17.07) na ulicy Szczakowskiej, tuż po dokonanym kolejnym włamaniu. 15-letni Białorusin, który od dłuższego czasu mieszka w Jaworznie, nie stawiał oporu. Po wykonaniu przez policjantów wstępnych czynności chłopak trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Bielsku-Białej.

Podczas przesłuchania, chłopak, opisując szczegółowo sposób działania i skradzione przedmioty, przyznał się do dziewiętnastu włamań do altanek ogrodowych. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii jaworznickiej policji prowadzący sprawę przedstawili 15-latkowi zarzuty włamania i kradzieży. Nieletni wcześniej miał już konflikt z prawem.

Zebrany materiał w tej sprawie zostanie przesłany do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.