Wiadomości

Wyścig Kolarski “Solidarności" i Olimpijczyków - utrudnienia w ruchu!

Data publikacji 05.07.2018

W piątek 6 lipca przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W związku z powyższym na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do poleceń!

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. W piątek 6 lipca przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie 10. Mini Wyścig „Solidarności”.

Kolarze ok. godz. 18.00 wjadą do Jaworzna od strony Chełmka i będą kierować się do mety zlokalizowanej na jaworznickim Rynku. Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną czasowo, częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej i Narutowicza.

Trasa przejazdu i przewidywane utrudnienia
W godzinach od 18.00 do 19.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym na trasie przejazdu kolarzy, drogach krzyżujących się z nim oraz w komunikacji miejskiej na trasie peletonu, tj. ulicach: Dąb – Wygoda – Sulińskiego – Chopina – Piaskowa – Moniuszki – Kolejowa – Grunwaldzka – Pocztowa – Słowackiego – Obrońców Poczty Gdańskiej – Podwale – 11 Listopada – Grunwaldzka – Pocztowa – Rynek (meta).

Ograniczenia w Centrum Miasta
Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone nad ranem 6 lipca (piątek). Od godz. 5:00 do ok. 20:00 będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu i parkowania na ul. Pocztowej oraz Narutowicza (na tej ulicy zamknięte zostaną również parkingi przy Muzeum i budynku po banku ING). Od godz. 6:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu i parkowania ul. Narutowicza od ul. Zagłoby w kierunku ul. Pocztowej (akceptowalny będzie dojazd mieszkańców do posesji, parkowanie na posesji z wyłączeniem godzin parkowania autokarów, pojazdów technicznych), całość utrudnień na tych odcinkach powinna potrwać do godziny 20:00. Ponadto od godziny 9:00 do 23:00 nastąpi zamknięcie Rynku.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do poleceń służb i ograniczeń związanych z organizacją tej imprezy.