Na rowerze "kręcą dla Marcina i Arka" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Na rowerze "kręcą dla Marcina i Arka"

Jaworzniccy policjanci włączyli się w ogólnopolską, charytatywną sztafetę rowerową „Wykręć z nami lepsze jutro dla Marcina i Arka”. Jej celem jest zebranie środków na leczenie policjanta i strażaka, poszkodowanych podczas wybuchu, do którego doszło, kiedy nieśli pomoc kobiecie w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Wczoraj kilka minut po godz. 9.00 sztafeta dotarła do jaworznickiej komendy, gdzie rowerzystów powitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji podinsp. Artur Stachańczyk.

Ponad 6000 kilometrów, ponad 130 polskich miast w 16 województwach w 40 dni – to plan sztafety rowerowej „Wykręć z nami lepsze jutro dla Marcina i Arka”. Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest zachęcenie innych do pomocy w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację strażaka Arkadiusza Dąbrowskiego i policjanta Marcina Miniaka z Łodzi. Obaj interweniowali pod koniec 2017 roku w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Kiedy weszli do mieszkania poszkodowanej kobiety i udzielali jej pomocy, eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi, poważnie ich raniąc.

Akcja polega na przekazywaniu sobie przez uczestników bransolet splecionych z linki. Rowerzyści jadą „od miasta do miasta” i w kolejnych miejscowościach „pałeczkę” otrzymują następni uczestnicy. Odcinki trasy mierzą od 10 – 100 km. Wczoraj sztafeta dotarła do jaworznickiej komendy z województwa małopolskiego, przekazując „symboliczną pałeczkę” dalej. Rowerzystów powitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Artur Stachańczyk, który pogratulował wszystkim zapału i życzył sukcesu w osiągnięciu celu. Starszy sierżant Marcin Rożnawski z naszej komendy postanowił aktywnie pomóc swoim kolegom i włączył się w rowerową sztafetę, która przejechała przez województwo śląskie, pokonując ponad 100 km.

Patronat honorowy nad akcją „Mundur na rowerze 2018-Mundurowi Mundurowym” objęli: Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska.

Wszystkim zainteresowanym akcją oraz grupą rowerową „Mundur na rowerze” polecamy stronę internetową www.mundurnarowerze.pl

  • Przekazanie pałeczki
  • Grupowe zdjęcie uczestników przedsięwzięcia
  • Wspólna fotografia
  • Symboliczne przekazanie pałeczki
  • Jeden z uczestników sztafety
  • Sztafeta wyruszająca z pod komendy