Wiadomości

Zażył "dopalacze" - stracił przytomność, trafił do szpitala

Data publikacji 21.06.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj w nocy w jednym z mieszkań przy ulicy Północnej. 22-letni mężczyzna został znaleziony przez matkę nieprzytomny w łóżku. Okazało się, że młody człowiek najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo i zażył dopalacze i leki farmaceutyczne. Pacjent trafił do sosnowieckiego ośrodka ostrych zatruć. Stan jego zdrowia jest bardzo poważny.

Kilka minut po północy dyżurny jaworznickiej policji został poinformowany o nieprzytomnym mężczyźnie znajdującym się w swoim domu przy ulicy Północnej. Służby ratunkowe powiadomiła matka młodego mężczyzny, która zastała go leżącego w łóżku. Na miejscu załoga medyczna stwierdziła, że 22-latek wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Nieprzytomny pacjent trafił najpierw do jaworznickiego szpitala, a następnie do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu. Policjanci znaleźli w jego pokoju puste woreczki, w których najprawdopodobniej znajdowały się wcześniej dopalacze. Z ustaleń mundurowych wynikało także, że jaworznianin zażył leki farmaceutyczne i popił jej alkoholem. Przeprowadzone badania toksykologiczne wykryły w organizmie 22-latka zawartość dopalaczy. Lekarze twierdzą, że jego stan jest poważny.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy eksperymentują z różnego typu substancjami chemicznymi, w tym dopalaczami, celem wprowadzania się w stan odurzenia, aby byli świadomi skutków zdrowotnych i różnych reakcji organizmu na takie substancje.