Wiadomości

Śląska drogówka podsumowała "Długi Weekend - Boże Ciało 2018"

Data publikacji 04.06.2018

Za nami kolejny długi weekend. Wczoraj o 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego województwa akcja "Długi Weekend – Boże Ciało 2018". Nad bezpieczeństwem na drogach w tym czasie czuwało ponad 7 tysięcy śląskich policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkanie z mundurowymi zakończyło się bez konsekwencji...

Podczas długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli.

Działania rozpoczęły się w środę o 6.00, a zakończyły w niedzielę o 22.00. W tym czasie 7277 mundurowych drogówki i innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem na drogach województwa śląskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie innych przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Na śląskich drogach doszło w tym czasie do 30 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Odnotowaliśmy 604 kolizje. Policjanci zatrzymali 258 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.