Sukces naszego biegacza w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej rozegrany został największy w naszym regionie bieg na 10 km - 26 Bieg Fiata. W ramach tej imprezy już po raz piąty policjanci rywalizowali o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Reprezentujący jaworznicką policję młodszy aspirant Przemysław Filipek zajął wysokie 3 miejsce. Funkcjonariuszowi gratulujemy, życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w dążeniu do stawianych sobie celów.

Bieg Fiata w Bielsku-Białej, to najsłynniejsze wydarzenie biegowe na południu Polski. Rozgrywane od ćwierć wieku gromadzi rokrocznie na starcie około 1500-2000 zawodników. Zawody na stałe wpisały się w kalendarz imprez biegowych Polski. Możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości na ulicach Bielska-Białej sprawia, że dla wielu zawodników to obowiązkowy punkt w kalendarzu startów.
Podczas głównej imprezy przeprowadzono także dodatkowe klasyfikacje, m.in. Bieg Policjantów. W tym roku po raz piąty policjanci wystawili swoją reprezentację. 27 maja br. punktualnie o 11.00 na starcie stanęło blisko 25 policjantów z całej Polski. Trasa na dystansie 10 km prowadziła głównymi ulicami miasta. Najlepszym okazał się Mateusz Ceremuga z katowickich Oddziałów Prewencji Policji z czasem 37:03.
Komendę Miejską Policji w Jaworznie reprezentował młodszy aspirant Przemysław Filipek, który 10-kilometrowy dystans pokonał w czasie 44:58, co pozwoliło mu na zajęcie wysokiego 3 miejsca.

Zwycięzcy odebrali puchary z rąk kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.