Wypadek z udziałem motocyklisty - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty

Jaworzniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letni kierowca motocykla suzuki, nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazdy i uderzył w skręcający w ulicę Kolbego samochód skoda. Jadący jednośladem mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. 15.40 w rejonie skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Kolbego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący motocyklem suzuki, poruszając się ulicą Grunwaldzką w kierunku Katowic prawym pasem ruchu, podjął manewr wyprzedzania z prawej strony kilku pojazdów i po dojechaniu do skrzyżowania uderzył w skręcający w ulicę Kolbego samochód skoda, który z kolei w wyniku przesunięcia uderzył w wyjeżdżający z tej ulicy samochód seat.

Jadący motocyklem 33-letni mieszkaniec Chrzanowa, nieprzytomny został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Sosnowcu. Pozostałym uczestnikom zdarzenia na szczęście nic się nie stało. Uszkodzeniu uległy jedynie dwa samochody i motocykl. Kierowcy samochodów zostali przebadani alkomatem, gdzie urządzenie jednoznacznie wskazało wynik 0,00 promila. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i służby drogowe. Śledczy ustalają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Zdjęcia: www.jaw.pl

  • Miejsce wypadku drogowego
  • Służby ratunkowe pracujące na miejscu zdarzenia
  • Lądujący na ulicy Grunwaldzkiej śmigłowiec