Podsumowanie majówki na śląskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Podsumowanie majówki na śląskich drogach

Data publikacji 07.05.2018

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało kilka tysięcy policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach naszego województwa doszło do 76 wypadków drogowych, w których 4 osoby straciły życie. Mundurowi zatrzymali ponad 500 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem na drogach w województwie śląskim czuwali policjanci oraz funkcjonariusze innych służb. Ponadto w działaniach tych wykorzystany został śmigłowiec policyjny. Od piątku do niedzieli doszło do 76 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a kolejne 77 zostały ranne. Ponadto odnotowano 1155 kolizje. Policjanci zatrzymali 529 pijanych kierujących.

Ładowanie odtwarzacza...