Wiadomości

Dzielnicowi zlikwidowali nielegalny salon z grami hazardowymi

Jaworzniccy dzielnicowi ujawnili i zabezpieczyli kilka nielegalnych automatów, służących do urządzania i przeprowadzenia gier hazardowych. Maszyny trafiły już do depozytu funkcjonariuszy celnych. Za przestępstwo karno-skarbowe właścicielowi grozić może teraz kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Kilka dni temu dzielnicowi z Podwala wykazali się dużą czujnością podczas obchodu rejonu służbowego. Podejrzenia policjantów dotyczące nielegalnego procederu padły na jeden z wynajmowanych lokali przy ulicy Glinianej. Dzielnicowi postanowili przyjrzeć się bliżej jaki charakter działalności gospodarczej prowadzony jest w tym miejscu. Czujny nos dzielnicowych doprowadził ich do monitorowanego zewnętrznie pomieszczenia, do którego wchodziło i wychodziło kilka osób. Towarzystwo to znane było doskonale policjantom. Niektórzy na swoim koncie mieli już konflikt z prawem.

Kiedy drzwi lokalu zostały na chwilę otwarte, policjanci weszli do środka i zauważyli w jednym z pomieszczeń siedem automatów do gier hazardowych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, na organizowanie których wymagana jest koncesja. Sześć z nich było włączone, a na jednej grał starszy mężczyzna. Wewnątrz znajdowało się łącznie pięcioro mieszkańców Jaworzna, którzy nie byli w stanie racjonalnie odpowiedzieć na pytanie policjantów- co tu robią.

Dzielnicowi natychmiast na miejsce wezwali kolegów zwalczających przestępstwa gospodarcze z jaworznickiej komendy oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli wszystkie automaty, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, lub kara do 3 lat więzienia. 

  • Zabezpieczone przez śledczych nielegalne automaty do gier hazardowych
  • Zabezpieczone przez śledczych nielegalne automaty do gier hazardowych
  • Miejsce, z którego monitorowano wejście do lokalu