POLICYJNA TYGODNIÓWKA - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

POLICYJNA TYGODNIÓWKA

Data publikacji 14.05.2018

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z ubiegłego tygodnia.

08.05.2018 r.

Popołudniu policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Tuwima 29-letniego mężczyznę, który kierował seatem pomimo zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworznie.

09.05.2018 r.

W godzinach rannych dyżurny jaworznickiej policji został powiadomiony o zniszczeniu zaparkowanego przy ulicy Tuwima samochodu marki Jaguar. 27-letni właściciel samochodu zgłosił, że nieznany sprawca celowo wybił szyby boczne, rozbił reflektor i ostrym narzędziem pociął tapicerkę. Straty w toku ustalania. Wandala poszukuje policja.

09.05.2018 r.

W samo południe 80-letni mieszkaniec ul. Abstorskich zgłosił, że podczas kłótni sąsiedzkiej, mężczyzna ubliża mu słowami wulgarnymi i grozi pozbawieniem życia. W tej sprawie prowadzone są czynności sprawdzające.

10.05.2018 r.

Policjanci prewencji zatrzymali trzy młode osoby w wieku 14, 16 i 17 lat, które dzień wcześniej uciekły z Ośrodka Wychowawczego w Rudzie Śląskiej. Czynności w tej sprawie prowadzi zespół ds. nieletnich i patologii jaworznickiej policji.

10.05.2018 r.

Do komendy policji zgłosiła się 27-letnia kobieta i powiadomiła dyżurnego o tym, że jej mąż od pewnego czasu wszczyna awantury podczas których znęca się psychicznie nad nią i jej rodziną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy.

11.05.2018 r.

Przed północą na ulicy Wróblewskiego policjanci zatrzymali trzech jaworznian w wieku 16, 21 i 22 lat, którzy na terenie jednej z budowy, skradli pół tony przewodów miedzianych. Straty w trakcie ustalania. Sprawą zajmuje się wydział kryminalny.

12.05.2018 r.

W godzinach popołudniowych do komendy zgłosił się 66-letni jaworznianin i powiadomił o włamaniu do altanki działkowej ROD przy ulicy Długoszyńskiej. Sprawca wyłamał okno domku i ze środka skradł elektronarzędzia i sprzęt rtv. Pokrzywdzony straty oszacował na 4 tys. złotych.

12.05.2018 r.

W sobotni wieczór policyjni wywiadowcy zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w jednym z lokali gastronomicznych na Podwalu, skradł innemu klientowi kurtkę, w której znajdował się portfel oraz telefon komórkowy. Odzyskane rzeczy trafiły do właściciela.

13.05.2018 r.

Kradzież biżuterii zgłosiła 47-letnia mieszkanka Jaworzna. Kobieta poinformowała policjantów, że jej były partner 57-letni mieszkaniec Trzebini, ukradł jej wyroby ze złota. Według zgłaszającej, mężczyzna też jest sprawcą kradzieży opon samochodowych. Łączna suma strat została określona na 3,5 tys. złotych.