POLICYJNA TYGODNIÓWKA - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

POLICYJNA TYGODNIÓWKA

Data publikacji 11.09.2018

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z ubiegłego tygodnia.

03.09.2018 r.
Do komendy policji zgłosiła się 33-letnia mieszkanka Jaworzna i powiadomiła dyżurnego, że jej mąż groził jej śmiercią. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

04.09.2018 r.
W godzinach rannych kryminalni wkroczyli na jedną z posesji w dzielnicy Dobra i zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który posiadał w zajmowanym pomieszczeniu 40 gramów marihuany. Jaworznianin trafił do komendy, a narkotyki do policyjnego magazynu.

04.09.2018 r.
Dyżurny policji został powiadomiony o próbie oszustwa na tzw. „wnuczka”. Do osób starszych zamieszkujących ulicę: Sulińskiego, Chocimską, Wilkoszyn, S.F. Mazur oraz Cyprysową, zadzwoniła kobieta i podając się za członka rodziny, informowała, że spowodowała wypadek i aby uniknąć kary musi zapłacić pieniądze. W międzyczasie w rozmowę włączała się także osoba podająca się za policjanta. W jednym z przypadków rozmówczyni prosiła nawet o 180 tys. złotych. Na szczęście nikt nie dał się „nabrać”.

Policjanci przypominają, że nigdy nie dzwonią z informacją o potrzebie wpłaty pieniędzy i apelują o zachowanie ostrożności w takich wypadkach!

05.09.2018 r.
Kilka minut po północy na ulicy Gagarina policjanci prewencji zatrzymali 22-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie amfetaminę. Młody mężczyzna trafił do komendy, niedozwolone środki zostały zabezpieczone przez śledczych.

05.09.2018 r.
39-letni mieszkaniec ulicy Towarowej powiadomił jaworznickich policjantów, że nieznany sprawca celowo uszkodził jego zaparkowany samochód skoda. Wandal najprawdopodobniej ostrym narzędziem porysował powłokę lakierniczą pojazdu. Zgłaszający powstałe straty oszacował na 2 tys. złotych.

06.09.2018 r.
Po południu na ulicy Chopina policyjni wywiadowcy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Jaworzna, który pomimo sądowego zakazu dotyczącego kierowania pojazdami, kierował samochodem seat. Sprawa znów trafi do sądu.

06.09.2018 r.
Wieczorem w rejonie ulicy Staszica policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jaworzna w wieku 28 i 31 lat, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

08.09.2018 r.
W nocy na ulicy Św. Wojciecha, będący na wolnym policjant z Katowic zatrzymał nietrzeźwego kierowcę seata. Policjant zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiada do auta i próbuje odjechać. Stróż prawa natychmiast zareagował i uniemożliwił mu dalszą jazdę, wzywając na miejsce policjantów z Jaworzna. Badanie alkomatem 31-letniego kierowcy wskazało ponad 2 promile. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony.
Dwie godziny później policjanci jaworznickiej drogówki również na ulicy Św. Wojciecha, zatrzymali 31-latka, który ponownie wsiadł za kierownicę po pijanemu. Mężczyźnie grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

08.09.2018 r.
Przed południem na ulicy Karwety patrol zatrzymał 34-letniego obywatela Ukrainy, który w stanie nietrzeźwym (blisko 3 promile) spowodował kolizję drogową. Pijany kierowca dostawczego volkswagena trafił do policyjnego aresztu.