ŚMIERĆ W KANALE CIEPŁOWNICZYM - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

ŚMIERĆ W KANALE CIEPŁOWNICZYM

Data publikacji 26.01.2018

Wczoraj wieczorem strażacy zostali poinformowani o pożarze w kanale ciepłowniczym przy ulicy Grunwaldzkiej. W trakcie gaszenia pożaru w środku znaleziono zwłoki mężczyzny. Śledczy ustalają wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Dym wydobywający się z kanału ciepłowniczego przy ulicy Grunwaldzkiej zauważyli pracownicy SCE Jaworzno (spółka ciepłownicza), którzy kontrolowali to miejsce. Po chwili w tym rejonie znajdowały się już służby ratunkowe. W trakcie gaszenia pożaru strażacy znaleźli w kanale nieprzytomnego mężczyznę i wynieśli go na zewnątrz. Niestety mężczyzna nie dawał oznak życia. Załoga pogotowia ratunkowego stwierdziła zgon.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż ofiarą jest 43-letni bezdomny mężczyzna, który tam przebywał, a od dłuższego czasu nadużywał alkoholu. Do pożaru doszło najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia w kanale ciepłowniczym. O przyczynie pożaru wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa. Wstępnie wykluczony został udział osób  „trzecich” w tym zdarzeniu.

Kanały ciepłownicze to miejsca, gdzie jesień i zimę spędzają bezdomni. Policja i Straż Miejska regularnie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, po czym odjeżdżają, bo bezdomni nie chcą ich opuścić i zostają w kanałach.

 

Zdjęcie: Jaw.pl