Zatrzymany pijany kierowca sprawcą awantury - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Zatrzymany pijany kierowca sprawcą awantury

Data publikacji 23.12.2017

Policjanci patrolując dzielnicę Byczyna, zauważyli nissana, którego jazda wskazywała na to, iż kierowca ma coś do ukrycia. Błyskawicznie podjęli działania i go zatrzymali. Kiedy podeszli samochodu, poczuli wyraźny zapach alkoholu. 51-letni kierowca miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę wieczorem policjanci dostali zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w dzielnicy Byczyna. Na miejscu okazało się, iż sprawca awantury uciekł. Policjanci nie dając za wygraną, patrololując ulice dzielnicy zauważyli "podejrzanie" poruszającego się nissana. Na ulicy Kaczeńców samochód się zatrzymał i wówczas policjanci przystąpili do działania. Podczas sprawdzania dokumentów, okazało się, że kierowcą jest poszukiwany 51-letni sprawca awantury domowej. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało mężczyźnie 0,82 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochód przekazano trzeźwej osobie.

Sprawca przestępstwa z art. 178a kk zostanie postawiony przed sądem, gdzie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i na kilka lat utrata prawa jazdy.