Z 3 promilami spowodował dwie kolizje drogowe - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Z 3 promilami spowodował dwie kolizje drogowe

Data publikacji 11.10.2017

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie dwóch kolizji drogowych oraz niezatrzymanie się do kontroli, będzie odpowiadał przed sądem 58-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Zatrzymany wczoraj w trakcie pościgu, z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie, kierowca hyundaia trafił do komendy policji. O karze za jego drogowe piractwo zdecyduje sąd.

Wczoraj popołudniu dyżurny policji odebrał telefon z informacją o zaistaniałej na ulicy Wandy kolizji drogowej. Patrol ruchu drogowego, który po kilku minutach był na miejscu, przekazał do wszystkich patroli, że sprawca kolizji- kierowca hyundaia uciekł z miejsca zdarzenia i może być nietrzeźwy.  W tym samym czasie dyżurny przyjął kolejne zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem samochodu hyundai, tym razem w centrum miasta. I tu również sytuacja się powtórzyła. Kierujący hyundaiem na ulicy Grunwaldzkiej uderzył w tył prawidłowo jadącego suzuki i szybko odjechał w kierunku Osiedla Stałego.

W rejonie Geosfery policyjni wywiadowcy zauważyli opisany uszkodzony samochód sprawcy. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Po kilku przejechanych kilometrach funkcjonariusze zablokowali mu drogę. Zatrzymany kierowca hyundaia po obezwładnieniu trafił do jaworznickiej komendy. Okazało się, że 58-letni mieszkaniec Kęt jest kompletnie pijany. Alkomat wskazał 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu 58-latek usłyszy zarzut kierowania pod wpływem alkoholu i spowodowania dwóch kolizji drogowych, a także nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z nowymi przepisami, mężczyznie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.