Policjant z Jaworzna w charytatywnej sztafecie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policjant z Jaworzna w charytatywnej sztafecie

1-2 października Śląsk odwiedziła ogólnopolska, charytatywna sztafeta rowerowa „Kręcimy dla Marcina”. Marcin jest policjantem z Rzeszowa, który potrzebuje naszej pomocy w walce z nowotworem. Trasa rajdu rowerowego prowadzi dookoła Polski przez 79 miast. Do sztafety rowerowej przyłączył się również sierżant sztabowy Marcin Rożnawski z Komedy Miejski Policji w Jaworznie

Policjanci zaangażowani w akcję, kręcą kilometry dla chorego policjanta – Marcina z Rzeszowa, u którego około dwa miesiące temu zdiagnozowano nowotwór o nazwie mięsak. Chcąc oni aktywnie pomóc swojemu koledze i przy okazji włączyć się z zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Wsparcie dla policjanta i inicjatywę zorganizowania sztafety charytatywnej zaproponowali mundurowi zrzeszeni w nieformalnej grupie na portalu społecznościowym, która nosi nazwę „Mundur na rowerze”.

Łączy ich służba, pasja- jazda na rowerze, ale także chęć niesienia pomocy innym. Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie chorego policjanta.

Do sztafety rowerowej przyłączył się również sierżant sztabowy Marcin Rożnawski z Komedy Miejski Policji w Jaworznie, który gdy tylko dowiedział się o organizowanej akcji, niezwłocznie zgłosił swój akces uczestnictwa.

1 października od 7.00 sztafeta ruszyła z Żywca do Jastrzębia Zdroju, następnie do Wodzisławia Ślaskiego, gdzie pałeczkę przejęli kolejni policjanci. Potem przejazd odbył się ulicami Rybnika, Żor, Tychów, Gliwic oraz Katowic. Z kolei 2 października o godz. 8:00 stróże prawa ruszyli z Katowic i przemieszczali się trasą przez Będzin, Dąbrowę Górniczą, Jaworzno i Trzebinię. Tam zakończenie trasy na śląsku nastąpiło po przejęciu „pałeczki” przez uczestników miasta Olkusz.

Głównym symbolem grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, symbolizujące zrzeszone w niej formacje. Bransoletka w takich kolorach jest przekazywana przez uczestników rajdu, jako pałeczka w sztafecie. Cały rajd objęty jest honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezesa Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/
A także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie

  • Jaworznicki policjant biorący udział w akcji