Wiadomości

Bohaterscy policjanci nagrodzeni przez wojewodę śląskiego

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie policjantów z wojewodą. Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa, którzy wykazali się zaangażowaniem i bohaterską postawą podczas służby. Mundurowi nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, uratowali ludzi znajdujących się w ekstremalnych sytuacjach. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Na liście wyróżnionych znaleźli się także dwaj jaworzniccy policjanci.

W Sali Złotej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się uroczyste spotkanie ze śląskimi policjantami. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa z Częstochowy, Mikołowa, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Jastrzębia-Zdroju, Jaworzna, Piekar Śląskich, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Świętochłowic oraz katowickiego oddziału prewencji, którzy podczas służby wykazali się bohaterską postawą i pomogli ludziom znajdującym się w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu, a nawet życiu. Zdaniem wojewody, wyróżnieni mundurowi kierowali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą i odpowiedzialnością, które wykraczały poza ich codzienną służbę. Każdy z nich, nie bacząc na swoje bezpieczeństwo ratował mieszkańców naszego województwa, m.in. wyprowadzając z groźnych pożarów, czy wyciągając z tonącego w stawie samochodu.

Policjanci odebrali gratulacje i wyróżnienia z rąk Wojewody w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, Naczelnika Gabinetu Komendanta podinsp. Gabrieli Sochy oraz jej zastępcy. Szef śląskich policjantów również pogratulował swoim podwładnym odwagi i godnej uznania postawy. Generał podkreślił, że policjanci pełnią służbę nawet z narażeniem życia, czego dowiedli wyróżnieni. Szef śląskiego garnizonu docenił mundurowych za to, że dzięki instynktownemu, a zarazem bohaterskiemu zachowaniu, obywatele mogą liczyć na fachową pomoc, nawet w bardzo trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.

Starszy sierżant Konrad Sobaś i starszy sierżant  Marcin Rożnawski to policjanci z jaworznickiej Policji, którzy w warunkach zagrażających życie ludzkie ruszyli z pomocą.

Od lewej: st.sierż. Konrad Sobaś i st.sierż. Marcin Rożnawski

Przypomnijmy, 23 lipca br. nagła burza zaskoczyła wypoczywających nad Zalewem Sosina. Porywisty wiatr i deszcz zatrzymały na wodzie kilkanaście osób. Dwoje ludzi znalazło się pod wodą. Natychmiast do akcji ratunkowej pospieszyli wymienieni policjanci. Dzięki nim wszyscy bezpiecznie dotarli na brzeg.

Warunki pogodowe na Zalewie Sosina 23.07.2017 r.

Komendant Miejski Policji w Jaworznie, insp. Robert Trzupek osobiście gratulował już policjantom. Zaznaczył, że jest z nich dumny, a taka postawa zasługuje na uznanie. Dzięki ich właściwej i szybkiej reakcji, opanowaniu i podjętych czynnościach ratunkowych można mówić o kolejnych osobach uratowanych przez policjantów.

 

  • Przemowa komendanta wojewódzkiego
  • Przemowa komendanta wojewdzkiego
  • Gratulacje złożone przez Wojewodę
  • Podziękowania od generała Justyńskiego
  • Gratulacje od wojewody
  • Wyróżnieni policjanci
  • Policjanci wyróżnieni za swoją postawę
  • Wyróżnieni jaworzniccy policjanci
  • Policjant udzielający wywiadu