Wiadomości

Jaworzniccy policjanci na "Wojewódzkich Senioraliach"

Jak nie dać się oszukać i nie stać ofiarą przestępstwa na „wnuczka”. Jak ustrzec się przed kieszonkowcami, odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami oraz bezpiecznie poruszać się po drogach. Te i wiele innych policyjnych porad mogli wysłuchać uczestnicy „Senioralii Wojewódzkich”, którzy licznie zgromadzili się w miniony poniedziałek na Plantach w Jaworznie.

Senioralia to największa impreza skierowana do tej grupy wiekowej w całym województwie śląskim. Odbywała się już w wielu miastach, tym razem zawita do Jaworzna. Doskonale wpisuje się w program „Śląskie dla Seniora”.

Impreza zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Jej celem była promocja zdrowia osób starszych, w tym edukacja zdrowotna, a także zachęcanie seniorów do podejmowania aktywności fizycznej, społecznej i do integracji międzypokoleniowej. Na uczestników czekało szereg atrakcji. Podczas imprezy osoby starsze mogły skorzystać z badań profilaktycznych, konsultacji ze specjalistami z dziedziny zdrowia, pozyskać informacje na temat zdrowego stylu życia. Największą atrakcją tegorocznych Senioralii był występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Teresy Werner, która swoją karierę rozpoczynała właśnie w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie włączyli się w to przedsięwzięcie. W specjalnie utworzonym stoisku profilaktycznym, seniorzy mogli porozmawiać z mundurowymi o swoim bezpieczeństwie. Chętnie wysłuchali porad, jak ustrzec się przed oszustami, sprawcami rozbojów czy przechytrzyć kieszonkowców. Osoby starsze dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także w ruchu drogowym. Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Na każdego uczestnika imprezy czekała ulotka z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz odblaskowe opaski. Chętni mogli przymierzyć elementy policyjnego wyposażenia używane w czasie zabezpieczenia imprez masowych. Policjanci zachęcali starsze osoby do korzystania z nowoczesnych aplikacji – Mapy zagrożeń oraz do łatwego kontaktu z dzielnicowym za pośrednictwem aplikacji Moja Komenda.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

  • Policjantka z jaworznickimi seniorami
  • Policjantka w trakcie wręczania materiałów profilaktycznych
  • Wspólne zdjęcie przedstawicieli służb mundurowych policji i straży pożarnej
  • Młodszy aspirant Katarzyna Kępka objaśniająca kartę iCE
  • Seniorzy odwiedzający policyjne stoisko
  • Nadkomisarz Tomasz Obarski w trakcie konwersacji z odwiedzającymi imprezę seniorami