"Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

"Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower"

Data publikacji 25.08.2017

Już po raz kolejny jaworznianie będą mieli okazję oznakowania swoich jednośladów. W związku z dużą popularnością programu – “Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower” – akcja odbędzie się dzisiaj (25 sierpnia) od godziny 10.00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie przy ulicy Narutowicza 1. Serdecznie zapraszamy!

Akcja skierowana jest do osób dorosłych, jednak dopuszcza się także oznakowanie roweru osobie nieletniej pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub innej pełnoletniej osoby, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego – w tym przypadku rower zostanie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni będzie wskazany jako użytkownik jednośladu.

Warto pamiętać, że należy wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru, który ma być oznakowany. Wykonanie graweru jest całkowicie bezpłatne, należy jednak zadbać o to, by rower spełniał wszelkie wymagania i był wyposażony w odpowiednie urządzenia:

  • z przodu – w co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu – w co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • w co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.