Zarzuty i policyjny dozór dla 27-latka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Zarzuty i policyjny dozór dla 27-latka

Data publikacji 29.06.2017

Policjanci kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, u którego znaleźli narkotyki. Podczas dalszych czynności stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 500 gramów amfetaminy i marihuany, wagę elektroniczną i pieniądze. Wczoraj decyzją prokuratury mężczyzna został oddany pod dozór policyjny. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zajmujących się przestępczością narkotykową policjantów, dotarła informacja o posiadaniu środków odurzających przez młodego mężczyznę. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Trop prowadził do 27-letniego jaworznianina.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony wtorek nad ranem w rejonie ulicy Sulińskiego, gdy chciał wsiąść do swojego samochodu. W trakcie legitymowania mężczyzna przyznał się, iż posiada przy sobie kilka gramów narkotyków. W miejscu zamieszkania 27-latka, policjanci zabezpieczyli prawie 510 gramów amfetaminy i blisko 7 gramów marihuany, wagę elektroniczną i inne urządzenia służące do przerobu i porcjowania środków odurzających, a także pieniądze. Ponadto, w ogrodzie śledczy znaleźli kilkanaście sadzonek konopi indyjskich. Mężczyzna został przewieziony do jaworznickiej komendy, skąd trafił do aresztu. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej lości narkotyków oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego przerobu niedozwolonych środków.

Wczoraj decyzją prokuratury mężczyzna został oddany pod dozór policyjny. Grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.